piątek, 27 lipca 2012

TORTILLA WRAPS El Tequito

• 4,49 zł/320g (8x20 cm)
• Lidl (tydzień meksykański)

Skład: mąka pszenna, woda, olej rzepakowy, subst utrzymująca wilgoć - gliceryna, subst. zagęszczająca - karboksymetyloceluloza, guma guar, subst. spulchniające-węglan sodu, difosforany, sól, kwas jabłkowy, emulgator-mono- i diglicerydy kw. tłuszczowych, glukoza, subst. konsewująca: propionian wapnia, sorbinian potasu.

Recenzja: Na opakowaniu widnieje znaczek "Vegetarians & Vegans", więc wszystko wskazuje na to, że emulgator jest pochodzenia roślinnego. Naleśniki o małej średnicy, dostępne w asortymencie promocyjnym

10 komentarzy:

 1. Wow super, szkoda, że mam do Lidla daleko, bo tak ostatnio ciągle szukam wrapów do Tortilli.

  OdpowiedzUsuń
 2. W Biedronce też kiedyś były wegańskie, nie wiem jak teraz bo dawno kupowałam :P

  OdpowiedzUsuń
 3. E471 Mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych - Syntetyczne tłuszcze, wytwarzane z glicerolu i naturalnych kwasów tłuszczowych, głównie pochodzenia roślinnego, ale także z tłuszczów zwierzęcych. Produkt końcowy to przeważnie mieszanina różnych substancji, o składzie zbliżonym do częściowo strawionego tłuszczu naturalnego.
  cd...
  http://www.food-info.net/pl/e/e471.htm

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę czytać cały opis produktu: " Recenzja: Na opakowaniu widnieje znaczek "Vegetarians & Vegans", więc wszystko wskazuje na to, że emulgator jest pochodzenia roślinnego..."

  OdpowiedzUsuń
 5. wegańskie :)
  http://www.volentia.com/group/ukvegetarians/forum/topics/lidl-vegn-products#Mexican

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacyjne są, dziś powstały z ich pomocą całkiem niezłe wegańskie tortille :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobre i do tortilli i do zrobienia domowych nachosów (wystarczy pokroić, posypać ziołami i z domowym dipem - pycha!).

  Jeśli naleśniki wam się łamią, potraktujcie je parą wodną, a będą elastyczne. (Ja kładę je na chwilę na metalowe sitko, które stoi na garnku w którym gotuje się woda)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm lepiej już chyba się namęczyć i samemu zrobić tortille niż jadać te wszystkie składniki :(

  OdpowiedzUsuń
 9. O, super! Nigdzie nie mogłam znaleźć w miarę tanich wrapów, które są wegańskie. Zawsze robię je sama, ale mam ochotę na takie kupne.

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentarzy. Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.

Made by: Ula, Mysza