wtorek, 7 maja 2013

MARMOLADA Owocowa Rapsodia


• 3,99 zł/590 g
• Biedronka
• wyprodukowano dla Jeronimo Martins przez Stovit Group Sp. z o.o.
ul. Transportowa 4 85-790 Bydgoszcz


Wieloowocowa : 
Skład: jabłka, truskawki, śliwki, czarne porzeczki, cukier, kwas cytrynowy - regulator kwasowości, sorbinian potasu - subst. konserwująca (sporządzono ze 108 g owoców na 100 g produktu. Łączna zawartość cukru 57 g na 100 g)

Truskawkowa:
Skład: jabłka, truskawki (20%), aronia, cukier, kwas cytrynowy - regulator kwasowości, sorbinian potasu - substancja konserwująca (sporządzono ze 100 g owoców na 100 g produktu, Łączna zawartość cukru 57 g na 100 g)

Różana:
Skład:
jabłka, aronia, śliwki, róża (5%), cukier, kwas cytrynowy - regulator kwasowości, sorbinian potasu - substancja konserwująca (sporządzono ze 100 g owoców na 100 g produktu. Łączna zawartość cukru 57 g na 100 g)


Recenzja: Jadłam tylko różaną, i mimo, że nie lubię dżemów/marmolad to ta całkiem mi smakowała. Nieprzesłodzona, choć róży niewielki procent to i tak mocno aromatyczna.
Przesłane: Danny

3 komentarze:

 1. Wieloowocowa słodka, jednak mocno wyczuwalne owoce dają o sobie znać na każdym kroku.

  Aktualnie cena w Biedronce promocyjna - 3,29 zł

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis tego produktu jest małym oszustwem, ponieważ rozmija się z tym, co jest zawarte w opisie na opakowaniu. Czym słodzone? Syropem glukozowo-fruktozowym, a nie samym cukrem. Ponadto również nie wspomina się o substancjach żelujących. Zawartość róży, to 3,6% (patrz opakowanie), a nie 5%. Trzy oszustwa dyskwalifikują ten produkt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Jagoda: to jest tzw. "marka własna" Biedronki, czyli nadruk na opakowaniu. Zmieniają producentów, a oni zmieniają skład produktu. Wyglądem opakowania nie należy się w ogóle kierować, trzeba patrzeć na skład.

   Ten wpis na blogu jest z 2013, do bieżącego roku skład jak i producent pewnie się zmienili kilkukrotnie. Zobacz z tyłu kto to aktualnie produkuje. Ale dobrze, że napisałaś o pogorszeniu składu, więcej osób zwróci na to uwagę.

   Usuń

Zachęcam do komentarzy. Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.

Made by: Ula, Mysza